Zielone Szkoły to również nasza specjalność!

Szkoła Podstawowa z Pszenna, z Malvą w Trójmieście! Co robiliśmy na tej wycieczce?

Gdynia,a w niej… urokliwy i bogaty w niepowtarzalną historię statek Dar Pomorza i przy okazji zrobiliśmy krótki spacer Aleją Statków Pasażerskich⚓?️?, gdyńskie Akwarium Morskie????. Wybraliśmy się także na punkt widokowy ?? Kamienna Góra, skąd pięknie widać Gdynię. Kolejnym punktem było sopockie Molo!

Dzień kolejny przeznaczyliśmy na odpoczynek po długiej podróży i…. wybraliśmy się na przepiękny Hel ⚓, a tam do Fokarium, gdzie obserwowaliśmy zabawy i karmienie fok ??. Poszliśmy również na dłuższy spacer ?‍♂️?‍♀️i mieliśmy czas na plażowanie. Pogoda nam dopisała! ?️?, także było idealnie! Ostatnim punktem wycieczki była Latarnia Morska ?w Rozewiu.

Nie mogliśmy ominąć historycznych miejsc, więc zwiedziliśmy kolejneg dnia najważniejsze zabytki Głównego Miasta Gdańska i Westerplatte z przezabawnym przewodnikiem Panem Jackiem, który starał się przybliżyć nam wiele ciekawych opowiastek, dotyczących m.in.:Katowni, Złotej Bramy, Domu Uphagena, Ratusza, Fontanny Neptuna, Dworu Artusa, Żurawia, Bazyliki Mariackiej, Zbrojowni i wiele wiele innych zakątków Gdańska…?️ odwiedziliśmy Europejskie Centrum Solidarności, gdzie przewodnik Pani Agnieszka opowiedziała nam w pigułce o historiach Solidarności.

Kończąc super-przygodę z nasza super-grupa pożegnaliśmy się z Bałtykiem i przenieśliśmy się do Malborka, by zobaczyć piękny, monumentalny Zamek Krzyżacki…

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *