Jak podróżowanie może wpłynąć na naszą aktywność fizyczną?

Aktywność fizyczna przy naszym obecnym trybie życia (ciągły brak czasu, natłok codziennych obowiązków i w końcu zmęczenie, a co za tym idzie, lenistwo) jest bardzo zaniedbywana. Statystyki niestety są porażające! Ponad 60% Polaków jest nieaktywna spędzając swój czas wolny. Tymczasem ruch jest zbawiennym lekarstwem na wiele dolegliwości… Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, co daje nam np. podróżowanie pod kątem aktywności fizycznej?

Zapoznanie się ze swoimi możliwościami.

Jesteś na wycieczce ze znajomymi, powinieneś stosować się do przygotowanego przez Was wcześniej planu dnia, a może nawet tempa jakie narzuca grupa. Jest to więc świetny test poziomu Twojej kondycji. Ponadto jesteś w grupie- są w niej słabsi i wytrwalsi, to naturalne, niezależnie od typu wycieczki (czy jest to wyjazd trekkingowy, wyjście w góry, a może spacer po starówce Gdańska). Jeśli nie nadążasz, może Twoi znajomi będą motywacją? Bo skoro oni potrafią, to Ty też możesz się wykazać.. To będzie pierwszy krok, by móc coś zmienić w życiu codziennym.

Znajomości- wymiana doświadczeń- motorem do podjęcia działań.

Podczas wycieczki możesz poznać wielu nowych ludzi, nawiązać znajomości, a może nawet przyjaźnie. Będziecie się pewnie wymieniać Waszymi życiowymi doświadczeniami, opowiadać różne historie. A może właśnie wtedy znajdziecie wspólny sposób na taką aktywność fizyczną, która się nie znudzi po dwóch dniach?

Korzyści zdrowotne.

Masz siedzący tryb pracy, a Twój kręgosłup z dnia na dzień jest coraz mocniej obciążony i daje się we znaki? Często boli Cię głowa? Wybierz się na weekendową wycieczkę, by odpocząć- ale obierając sobie jakiś cel, np. właśnie po to, by pobudzić Twoją aktywność fizyczną. Zwiedzanie starówki, czy dojście do muzeum, też może okazać się pomocne- trzeba się trochę nachodzić, ale za to, w nagrodę, dostajemy możliwość zachwycania się nowymi miejscami, pięknymi widokami. Może „skrzyknij” swoich znajomych, którzy kiedyś wspominali o aktywnym weekendzie, np. wycieczka rowerowa, wyjście w góry, Aquapark- w grupie raźniej. Zawsze może być to początek dobrych zmian w życiu codziennym. Może polubisz poranne wyjście do pracy pieszo, zamiast samochodem? Albo wieczorem, zamiast​oglądania telewizji, wybierzesz się na krótką przebieżkę? Twój kręgosłup na pewno podziękuje! 🙂

Każdy sposób jest dobry na pobudzenie naszej uśpionej aktywności fizycznej, a jeszcze w połączeniu z podróżowaniem, mamy tych możliwości i korzyści o wiele, wiele więcej. Wycieczki mogą okazać się bardzo pomocne, by rozpocząć jakąkolwiek aktywność w życiu codziennym.

Zachęta

Ruszenie z miejsca czasami jest łatwiejsze niż nam się wydaje. Możesz ruszyć już teraz. Spośród osób, które polubią, udostępnią —> TEN <— post na Facebooku, wylosujemy darmową wejściówkę na zorganizowane zajęcia fitness (do wyboru) na siłowni Energia Fitness Klub w Świdnicy. Jeśli nie chcesz korzystać z zajęć fitness, będzie nam bardzo miło, jeśli napiszesz nam w komentarzu, jaki masz sposób na dobrą formę.